Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 22 lis 2017, o 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: witam i pokazuje swojego mini sama silnik GX160 skrzynia126p
PostNapisane: 28 maja 2010, o 17:10 

Witam wszystkich,
pochwale się swoim pojazdem, głownie ma służyć zamiast taczki - ma małą skrzynkę z tyłu lub po prostu doczepiam przyczepę kiedy trzeba coś więcej przewieźć.

silnik honda GX-160 5,5KM trochę czasami trochę mało, ale na razie tyle musi wystarczyć - silnik z reduktorem 1/2, dorobione cewki i ładowanie akumulatora, jest rozrusznik elektryczny ale jakoś nie bardzo chce działać, generalnie odpala się ręcznie.
sprzęgło na paskach klinowych, drugi reduktor przed skrzynią na łańcuchu.
skrzynia biegów od 126p, skrócone półośki, odwrócony dyfer bo skrzynia jest tył naprzód względem tego co być powinna.

przód wahliwy, koła z łożyskami 4,00-10 i "zwrotnice" od zgrabiarki, przekładnia kierownicza 126p.
koła z tyłu jodełka 6,50-12 albo gładkie od poloneza jeśli jadę do kogoś z transportem nawozu co by mu trawnika nie przeorać, a na zimę zakładam balony w kostkę od quada 25x12,5x9 ale w tedy muszę zmienić kółko pasowe przy silniku na mniejsze bo już ledwo jedzie na takich szerokich kapciach.

z planów rozbudowy na przyszłość to szukam mocniejszego silnika najlepiej GX390, chętnie dorobiłbym kosiarkę i może kiedyś mini tura :)

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: witam i pokazuje swojego mini sama silnik GX160 skrzynia126p
PostNapisane: 29 maja 2010, o 09:47 

No bardzo ciekawie to wygląda :)
szkoda tylko, bo 5.5km nie powala . w swojej kosiarce mam 15.5 :D
ale naprawdę bardzo fajny sprzęt.

PostNapisane: 29 maja 2010, o 16:02 

Fajnie to wydumałeś :idea: .Ale najbardziej to mi się spodobała podusia na siedzeniu ( o wygodę trzeba dbać ).
Rzeczywiście przydałby się motorek dwa razy mocniejszy .

PostNapisane: 1 cze 2010, o 09:08 

No przydał by się mocniejszy ale hondy są strasznie drogie, ale silnik rewelacja odpala przy -30°C,
myślę nad silnikiem od 126 ale musiałbym mu zmienić chłodzenie no i niezawodność pozostawia trochę do życzenia, w hondzie mam stabilizacje obrotów co jest bardzo przyjemne, tu trzeba by ją dorobić, natomiast za 126 przemawia to że jest po (1) tani , (2) tani, (3) ma normalne sprzęgło, (4) no i jest więcej prądu niż z hondy

siedzenie jest amortyzowane, ale poducha jest bo w chłodniejsze dni albo w słoneczne można się nieźle przymrozić albo oparzyć od tego żelazawa.
to jest fotel od warty chyba i szczerze mówiąc to jestem zaskoczony tym jak bardzo jest dobrze dopasowany i wygodny, nawet bez poduchy.

PostNapisane: 1 cze 2010, o 17:10 

no ja mam sama z silnikiem malczana, fakt jest tani, nie jest taki zawodny, no chłodzenie może mieć problemy. prąd z hondy możesz mieć , dostawiając alternator malucha :)
no i malucha silnik.. w moim samie ciągnie pług 2 skiby i nawet lajtowo to idzie :)
sprzedasz ten silnik hondy co masz , kupisz 2 silniki malucha, albo 1,5 od jakiegoś posiadacza malucha, no i zostanie ci na zatankowanie..
Pozdro

PostNapisane: 2 cze 2010, o 12:16 

Jeśli chodzi o prąd to .. teoretycznie tak, a praktycznie nie mogę podłączyć alternatora, ponieważ silnik ma założony reduktor bezpośrednio na wale i na alternator obroty są już za małe, ewentualnie musiałbym założyć bardzo malutkie kółeczko na alternatorze.
W tej chwili mam do dyspozycji około 30W, nawinąłem cewki i wsadziłem pod koło zamachowe, mam zawsze 14,4V bo regulacja jest na przetwornicy. na światła na LEDach wystarcza.
zobaczę może się trafi jakiś silniczek to pomyśle o zamianie.

PostNapisane: 6 kwi 2013, o 20:48 

Też posiadam sama z takim samym silnikiem tylko 16 km . :D Radzi sobie znakomicie!
Spróbuj zamontować serce o większej mocy. Pozdrawiam .:)

PostNapisane: 7 kwi 2013, o 12:15 

Witam kolego, świetna konstrukcja. Olśniło mnie jak oglądałem twojego sama. Mam do położenia kilkadziesiąt metrów kostki, rabatki, nasyp z ziemi itp.
Zrobię sobie taką skrzynię ładunkową jak twoja, użyje tylnego zaczepu trzypunktowego w moim samie. Dół będzie robić za oś obrotu, a zamiast cięgła górnego zrobię jakiś mechanizm dźwigniowy,żeby kiprować :D
Pozdrawiam.

PostNapisane: 5 cze 2013, o 20:55 

Witam fajny ten sam
Ja mam sama tylko silnik chce dac taki jaki ty masz bo mam skrzynie i tylny naped z ursusa c-308 .Dobry bedzie ten ciagnik ?
Od razu muwie ma on podnosnik hydrauliczny .

Popraw post!!!

PostNapisane: 5 sty 2015, o 13:25 

witajcie ..
przypomniałem sobie że ja tu coś kiedyś napisałem ... i może mały update
- silnik dostał rozrusznik elektryczny, akumulator i całą resztę co do tego potrzebna
- przybyły błotniki

https://www.youtube.com/watch?v=3hASf_C1U1g

https://www.youtube.com/watch?v=3hASf_C1U1g

- pojawiła się maska na silniku ... trochę mnie poniosło w zabytki i artystycznie
Obrazek
Obrazek

- i przednie zawieszenie z belki wahliwej zmieniłem na resory, jest zdecydowanie przyjemniej jeździć ale trochę mi geometria uk. kieroniczego nie wyszła i jest lekki bumpsteer.
Obrazek

jak wam się teraz podoba ?
Obrazek
Obrazek

więcej zdjęć w albumie na mojej stronie http://hcd-customdevices.pl/jalbum/tractor/
zapraszam też na fejsa ale tam są trochę inne rzeczy https://www.facebook.com/hcd.customdevices

i jak wam się teraz podoba ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]