Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 20 wrz 2017, o 13:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tym razem będzie ROSOMAK
PostNapisane: 11 lis 2013, o 15:16 

ares napisał(a):
Tak Tak wiem niemożliwe a jednak.

Poważnie bo będę miał do wyprostowania jeszcze dwa resory to bym nie jechał na palnik.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 11 lis 2013, o 18:02 

Poważnie. Dawno temu parałem się płatnerstwem i kowalstwem ( przepraszam płatnerzy i kowali za to porównanie) i wiem żeby wyprostować resor wystarczy około 300 400 stopni Celsjusza (zależy od resora). W przypadku cienkich resorow wystarczy kuchnia gazowa a do grubszych kuźnia. Nie potrzeba jakieś profesjonalnej kuźni. Wystarczy na dobrą sprawę niewielka dziura w ziemi i odkurzacz. Na forach angielsko języcznych widywałem takie konstrukcje. Tak na marginesie to kowale Aleksandra Wielkiego pracowali na takich „kuźniach” oczywiście bez odkurzacza. Jeżeli stal z resora ma być twarda to należy ja zahartować i odpowiednio odpuść.

PostNapisane: 11 lis 2013, o 18:55 

Pytanie nie na temat to jak wyprostuję resor na nóż do rębaka to jeszcze coś z nim robić :oops:

Ostatnio edytowano 11 lis 2013, o 22:15 przez łukasz dutkiewicz1, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 lis 2013, o 20:12 

Jeżeli chcesz by był twardy to należy go powtórnie zahartować i odpuść czyli zlikwidować naprężenia powstałe na skutek hartowania. Jeżeli zrobisz to poprawnie to uzyskasz nuż nie do zniszczenie. Swego czasu zrobiłem podobnie noże do obcinarki do cebuli. Były wyklepane z resora od syrenki. Ile one kamieni wyłapały to szok. Wytrzymały kilka sezonów. Ważne by podczas obróbki cieplnej nie zmienić składu stali to znaczy zawartości węgla. Nie można materiału przegrzać bo otrzymuje się zwykły złom a nie coś o co się walczyło czyli twardą stal. Nie wiem jakich rozmiarów ma być ten nuż bo może warto poszukać gotowca lub wyciąć z jakiegoś szerokiego resora od ciężarówki. Wtedy niewielki łuk będzie nawet korzystny.

PostNapisane: 14 gru 2015, o 20:32 

Witam świetna robota :D mam pytanie dałoby rade z wymiarować tura i ramę rosomaka :?: był bym bardzo wdzięczny ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]