Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 2 paź 2014, o 10:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Traktorek SAM 126p
PostNapisane: 5 cze 2010, o 21:21 

Traktorek zbudowany w sierpniu 2009r. na silniku malucha (600ccm), sprzęgło malucha, skrzynia żuk (3biegi), reduktor(4:1), skrócony most żuka.
Aktualne zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podnośnik w budowie, gromadzę podzespoły, do przełożenia czeka kolumna kierownicza od malucha (jest zgrabniejsza), a także ulepszanie na okrągło całego traktorka i na końcu malowanie całości.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Traktorek SAM 126p
PostNapisane: 1 sie 2010, o 22:23 

Cześć dość szykowne to masz, możesz zrobić zdjęcia z bliska? Jak masz połączoną skrzynie z silnikiem? i ten reduktor
Opisz trochę jakie są szybkości i siła z góry dzięki . Teraz się przyjrzałem i po nicku się spostrzegłem że na elektrodzie masz mały opis , ale to nic daj więcej zdjęć

PostNapisane: 2 sie 2010, o 18:26 

Witam bardzo ładna konstrukcja :) zachęcam do szerszego opisu .
Mi w tej konstrukcji nie pokoi przednia oś ,z czego jest zrobiona ? wygląda licho.
Dodaj jak możesz obciążenie pod siedzenie bo w tej chwili traktorek ma kiepski uciąg jak mniemam:)

PostNapisane: 10 sie 2010, o 22:25 

Witam,
Przednia oś zrobiona jest z rury grubościennej,

Został ostatnio (tj. miesiąc temu) zamontowany podnośnik narzędziowy, napędzany siłownikiem z windy samochodowej (tzw. żaby) tanie i skuteczne rozwiązanie jak na moje potrzeby i zaplecze finansowe. Jak znajdę trochę wolnego czasu to zrobię zdjęcia i wrzucę.
Na razie będę robił odciągi do listw podnośnika, a potem zobaczymy co dalej.

Wyciągałem ostatnio ursusa 330 kumplowi z garażu i bez problemu, (mam gdzieś zdjęcie to wrzucę przy okazji z zdjęciami podnośnika).
I ciągłe też raz słup telefoniczny betonowy (z ciekawości czy da radę)i wtedy mi brakło na trawniku przyczepności ale i tak połowę dystansu przeciąłem.
W polu orałem pługiem 2-wu skibowym i bez większych problemów dawał rade.

tutaj filmik i inne informacje http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... ek&start=0

PostNapisane: 10 sie 2010, o 22:36 

zgrabna maszyna ;)

PostNapisane: 11 sie 2010, o 17:39 

malylam nie chce cię poganiać ale możesz już wstawić zdjęcia :twisted:

PostNapisane: 12 sie 2010, o 21:53 

Zdjęcia podnośnika,(jeszcze nie skończony to nie maluję, widać też na tych zdjęciach chlapacze zrobione z dywaników od malucha)
http://malylam.fotosik.pl/albumy/778483.html

Łączenie skrzyni,(jak by ktoś potrzebował)
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c55d6b82b8298f5.html

PostNapisane: 12 sie 2010, o 22:13 

Zdjęcia przyczepki (na belce od astry f), oraz pługa, kultywatora i bron (jeszcze nieprzerobione pod podnośnik)
http://malylam.fotosik.pl/albumy/778486.html

Postaram się odpowiedzieć na pytania jak ktoś będzie jakieś miał.

PostNapisane: 15 sie 2010, o 18:10 

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych wokół tematu ”SAM”. Cieszę się, że na tej stronie można wymieniać uwagi czy rozwiać wątpliwości. Jako początkujący budowniczy (konstruktor byłoby zarozumiale) chciałbym poddać pod dyskusję następujące pytanie. Czy pomiędzy silnik 126p a sprzęgło Żuka można użyć przekładni stosowanej w ładowaczach Cyklop napędzającej pompę olejową od WOM ciągnika. Zmniejszy obroty, zmieni kierunek, ale czy wytrzyma ? Chodzi mi o to by traktorek był krótki. Założyłem sobie że rozstaw osi będzie wynosił max. 150 cm. Most, przegub z Żuka, skrzynia i sprzęgło Żuka, silnik malucha (koniecznie wzdłuż) ale pomiędzy silnikiem i sprzęgłem jakaś redukcja. Pewnie można to jakoś policzyć ale te sprawy są mi obce. Miałem kiedyś możliwość korzystać z takiego sama, który miał 2 skrzynie z Żuka i silnik z Dzika. Pamiętam jakie problemy były ze skrętem i zawróceniem na niedużej działce. Był po prostu za długi. A może ktoś ma inny pomysł, zechce podpowiedzieć inną redukcję. Nie chcę stawiać silnika w poprzek i brać napędu z półośki. Teraz sezon wakacyjno urlopowy więc jest więcej czasu na majsterkowanie.

PostNapisane: 15 sie 2010, o 21:48 

ta przekładnia to taka przekładnia pod kąt 90 stopni ??
możesz wziąść silnik sprzęgło i skrzynie malucha, tak jak w maluchu wzdłuż , zablokować dyferencjał i zębatka na jednej półośce, a pod skrzynia ta przekładnia o ile kątowa, a z tej przekładni skrzynia żuka, chyba że bardzo duże przełożenie ma ta przekładnia kątowa, to od razu most żuka.
wydaje się , że wyszedłby bardzo krótki traktor

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]