Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 24 lis 2017, o 18:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ruszamy!
PostNapisane: 23 lip 2009, o 16:00 

Witam wszystkich miłośników SAMów na forum i zapraszam do pisania, załączania zdjęć, linków i nie tylko.
Mam nadzieję, że w miarę Waszego zainteresowania forum będzie się rozrastać i zyskiwać nowych użytkowników. Na razie wstawiam tylko jeden dział, aby jakoś wystartować - w miarę możliwości będę rozszerzać stronę (mile widziane Wasze pomysły, sugestie).

Pozdrawiam - admin

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Ruszamy!
PostNapisane: 20 sie 2009, o 08:50 

Podziękowania za stworzenie tego forum.
Mam nadzieję ,że z biegiem czasu będzie ono kopalnią wiedzy dla tych , co dopiero "ruszają" z wykonawstwem SAMa . Ja mam to juz za sobą , więc znam "ból błądzenia" . A na to forum trafiłem zupełnie przez przypadek ( przeglądając forum Retrotraktor ). Zacznę więc sukcesywnie dzielić się swoim "wynalazkiem".
Pozdrawiam :)

PostNapisane: 20 sie 2009, o 18:45 

Otóż to! Oby nas było jak najwięcej! nie wiem jak i gdzie się zareklamować ale myślę, że byłoby więcej chętnych do pisania na tym forum.
Powiedzcie znajomym! :)

PostNapisane: 21 sie 2009, o 15:43 

Założyłem wątek na Retrotraktorze o tym nowym forum. Może to doda nam "fanów" ?
Mam taka nieśmiałą myśl do Admina :idea: . Zwrócić się do Retrotraktora, może by na zasadzie współpracy ( i niezaśmiecania ich forum SAMami - są strasznie czuli na tym punkcie ) wstawili choć na krótki czas na ich stronie coś w rodzaju banera informującego o
Forum miłośników ciągników własnej produkcji

PostNapisane: 22 sie 2009, o 21:16 

Super że jest takie forum ja właśnie z retrotraktor tu wpadłem :) Pozdrowionka :)

PostNapisane: 4 wrz 2009, o 22:51 

ja tez z retrotraktora ;) ale jak sie zarejestrowalem to jeszcze nikogo nie bylo... widze ze teraz sie rozkrecilo troche :D :D

PostNapisane: 15 paź 2009, o 13:34 

Witam! Mam nadzieję, że będzie to główne i aktywne forum SAM-owiczów. Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych do Muzeum Wsi Radomskiej (Radom, Szydłowiecka 30), gdzie powstaje oficjalna kolekcja ciągników SAM. Na razie jest 15 maszyn, część na ekspozycji, część czeka na remonty. Założeniem naszej kolekcji jest zaprezentowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych odmian konstrukcji SAM-ów w skali ogólnopolskiej. W tym celu trzeba zgromadzić co najmniej 30 eksponatów, co wynika z systematyki konstrukcji, którą opracowałem na podstawie dokumentacji gromadzonych od roku 1979 (udokumentowałem fotograficznie i opisowo 1292 SAM-y, mam dane na temat blisko 3000). Nasze SAM-y prezentujemy od roku 2005 na Retro Show w Szreniawie.
Pozdrawiam!

PostNapisane: 21 paź 2009, o 22:13 

muzealnik napisał(a):
Witam! Mam nadzieję, że będzie to główne i aktywne forum SAM-owiczów. Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych do Muzeum Wsi Radomskiej (Radom, Szydłowiecka 30), gdzie powstaje oficjalna kolekcja ciągników SAM. Na razie jest 15 maszyn, część na ekspozycji, część czeka na remonty. Założeniem naszej kolekcji jest zaprezentowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych odmian konstrukcji SAM-ów w skali ogólnopolskiej. W tym celu trzeba zgromadzić co najmniej 30 eksponatów, co wynika z systematyki konstrukcji, którą opracowałem na podstawie dokumentacji gromadzonych od roku 1979 (udokumentowałem fotograficznie i opisowo 1292 SAM-y, mam dane na temat blisko 3000). Nasze SAM-y prezentujemy od roku 2005 na Retro Show w Szreniawie.
Pozdrawiam!

napisz w jakich godzinach można zwiedzać to muzeum i czy niedziela wchodzi w rachubę?
ogólnie pomysł bardzo fajny.
jak tam dojechać od strony Kielc?

PostNapisane: 23 paź 2009, o 14:04 

Witam!
Oto link do strony Muzeum: http://www.muzeum-radom.pl/ Aktualne dane na temat zwiedzania wprowadzane są na bieżąco; w listopadzie o ile wiem będzie czynne w dniach roboczych od 8 do 15 a w soboty i niedziele od 10 do 15. Dojazd od Kielc: E7 do Radomia i pierwsza asfaltowa ulica w prawo za tablicą "Radom". To jest zaraz jak się kończy las i po prawej jest pętla autobusowa. Tą ulicą, czyli Szydłowiecką, jedziemy do końca (trzeba minąć drewnianą bramę Muzeum, która jest po prawej, bo obecnie tu jest tylko wjazd służbowy). Szydłowiecka dochodzi do biegnącej poprzecznie ul. Starokrakowskiej, i tu trzeba skręcić w prawo i dojechać do ulicy Stawowej (oznakowanie nie najlepsze ale jest strzałka do Muzeum). Stawową do końca i po prawej jest parking i kasa dla zwiedzających. To jest link do informacji o dojeździe: http://www.muzeum-radom.pl/indexm.php?nid=15&r=17
Zapraszam!

PostNapisane: 23 paź 2009, o 19:32 

Szkoda, że twoja informacja o tym ciekawym muzeum nie ukazała się wcześniej. W niedzielę zaliczyłem tę trasę i nie przepuścił bym takiej okazji (270 km od domu). Mam zamiar zbudować sama na bazie silnika z maluszka 126p, skrzyni z Aro 243D (tydzień temu taką kupiłem na złomie) i mostu z weterana szos tj. Zuka. Problemem będzie skrzynia redukcyjna, ale na forum "Elektroda" i Miłośników CWP smerfują niesamowicie "tęgie głowy" ( widać to po niepowtarzalnych konstrukcjach) i zapewne nie odmówią pomocy. Pozdrawiam wszystkich "Naszych".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]