Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 22 wrz 2017, o 06:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rama
PostNapisane: 22 lut 2011, o 11:23 

Witam mam zamiar pospawać ramę do sama ale nie wiem jakie powinny być wymiary,morze by ktoś mógł podać jakieś wymiary? Z góry dziękuje.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Rama
PostNapisane: 22 lut 2011, o 12:52 

nie ma ogólnego przepisu na ramę..
najlepiej na płaskiej powierzchni ułóż sobie elementy napędowe, i wtedy ustal gdzie przednia, gdzie tylna oś, i wzoruj się sam na innych samach

PostNapisane: 22 lut 2011, o 19:49 

Tak zrób jak pisze BROWAR ale rozstaw kół musisz przemyśleć, a dlatego że to ty musisz wiedzieć do czego używać będziesz tego sprzętu. Większość samów jakie mam okazje obserwować ma rozstaw kół około 136-138cm mierząc od zewnętrznych stron opony.Jest tak dlatego że pasują potem do uprawy ziemniaków między dwa rzędy [obsypnik-radła].Zależy także jakimi dysponujesz podzespołami ale tył musiałby być przynajmniej na 16 żeby mieć jakiś rozsądny prześwit.

PostNapisane: 22 lut 2011, o 23:29 

Sam bendzie glownie przeznaczony do worzenia drzewa no i mam zamiar zrobic do niego kosiarke bo mam duze podworko.A podzespoly standart silnik maluch, skrzynie zuk,most zuk.
Zastanawialem sie nad przerobieniem ramy od zuka?

PostNapisane: 23 lut 2011, o 09:27 

zależy w jakim ona stanie i czy bardzo nie zjedzona. Ale według mnie to bezsensu za dużo ucinania kombinowania spawania... już lepiej zrobić nowa skrócić most bo na co ci taki szeroki nieporęczny będzie. potem na moście poukładać sobie (profile ,ceowniki) potem dopiąć skrzynkę potem skrzynkę z silnikiem jakoś spiąć prowizorycznie a potem jakoś uplatać ramę ;-)

PostNapisane: 23 lut 2011, o 11:55 

Moze i masz racje.Bo ostatnio wyrwalem dwa zuki za smieszne pieniadze i tak sie zastanawialem nad przerobka ramy.Ale wielkie dzieki za porady.

PostNapisane: 7 mar 2011, o 21:05 

Witaj musisz wymierzyć most skrzynie i silnik tak żebyś nie zrobił ramy za krótkiej musisz wyobraźni użyć, wyobrazić se to wszystko cala ta konstrukcje ja jak budowałem swojego sama to do mostu przyłożyłem dwa profile i pomierzyłem dopasowałem to tu to tam później założyłem os przednia jak już stało to na kolach to wszystko łatwo szlo ,podglądaj jak inni koledzy robią. powodzenia. ;)

Ostatnio edytowano 19 lut 2012, o 20:49 przez CZARNY1983, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 sty 2012, o 02:51 

A jak robiliście ramę to tak jak pisze kolega wyżej operacja na żywym żelazie, czy wcześniej jakieś projektowanie na papierze i rysunki, obliczenia, przeliczenia?Bo ja prawdę mówiąc trochę cienko się widzę w rysowaniu/projektowaniu.Chyba wolę w realu zadziałać.Właśnie przyłożyć, przymierzyć zobaczyć jak to mniej więcej w realu wygląda, a nie w wyobraźni, i później jakieś skomplikowane wyliczenia i rysunki tworzyć.

PostNapisane: 25 sty 2012, o 10:25 

Jeśli mogę doradzić to zrób jakiś rysunek- szkic. Nie mówię tu o konkretnych planach :lol: I tak mimo rysunku będziesz miał szerokie pole do improwizacji w realu. Ja robiąc ramę położyłem dwie główne belki na kobyłkach i zespawałem jakimś szmelem żeby miało to zarysy ramy. Nie bardzo wiedziałem jaki wyjdzie na długość to zacząłem od zamontowania silnika i tak szedłem do tyłu aż wszystko było jasne. :lol: A więc jak widzisz czysta improwizacja :lol: .

PostNapisane: 25 sty 2012, o 22:35 

Witajcie. Ja rozpocząłem zabawę w konstruowanie sama jakiś miesiąc temu./ Pomalutku ale za to systematycznie coś się dokleja. ramę już mam. ale muszę ją przerobić, ponieważ część na której spoczywa silnik mam podniesioną o 120 mm od reszty{przełożenie łańcuchowe} z którego zrezygnowałem. a ramkę mam zrobioną z C 120x65x6 z.g. zwężoną przodem na długości 450mm i szerokości 510 mm a reszta jest na szerokość 800mm i długość 1750 mm
Po weekendzie będzie jakaś fotka bo sama składam w zakładzie ,w którym pracuję :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]