Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 20 lis 2017, o 21:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przyczepka samochodowa uniwersalna do auta lub sama.
PostNapisane: 6 lis 2012, o 07:53 

Ta przyczepka ma być uniwersalna z takimi ogumieniami jak piszecie nie przejdzie wam przeglądu zauważcie że wszystkie seryjne przyczepki mają opony 12-133 cali na max 165-175.Takie opony są w stanie przenieść tą masę 750kg większe i szersze stawiają duży opór, jana swoją przy ogumieniu 165/13 wkładam tonę i tyle wystarczy.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 6 lis 2012, o 08:20 

Mówię o używaniu przyczepki na drogach nieutwardzonych bądź w polu... U siebie jak pisałem mam szerokość opony 175 na 13" felgach i w miękkiej ziemi jak trochę przyczepkę obciążę to koła wrzynają się w ziemię a jak wezmę więcej ładunku to muszę pompować ponad 2,5 atmosfery aby opona nie wyglądała jak kartofel na asfalcie... Niestety mam opony od zwykłej osobówki ale może kiedyś uda się zmienić na wzmacniane o podwyższonej nośności.

Mój sąsiad ma przyczepkę z kołami od Żuka i jakoś udało mu się ją zarejestrować...

PostNapisane: 6 lis 2012, o 09:01 

Widzę że stworzyłem ciekawy temat ;) D Myślę że zbudowanie takiej przyczepki nie jest takie drogie jak piszecie :mrgreen: .Widziałem wczoraj pod Tesco przyczepkę na sztywnej osi , nie miała ona resorów :o gość przewoził na niej traktorek kosiarkę.

PostNapisane: 6 lis 2012, o 10:21 

Przyczepki na sztywnej osi raczej nie zarejestrujesz... Moja ma resory, ale jak załaduję 250kg to też jest sztywna, gdyż oś opiera się na czterech odbojach ;)

PostNapisane: 6 lis 2012, o 16:20 

marcin_marcin napisał(a):
Moja ma resory, ale jak załaduję 250kg to też jest sztywna, gdyż oś opiera się na czterech odbojach ;)
To że jest sztywna to czasem jest zaletą. Kiedy z sąsiadem kupowaliśmy podwozia od przyczep kempingowych to przywoził nam facet na przyczepie specjalnej do przewozu przyczep kempingowych. Była ona sztywna i długa i jak mówił na resorowanej nie byłoby nawet mowy, żeby przewozić takie ładunki. To była też samoróbka i zarejestrowana, więc pewnie istnieje możliwość rejestracji (lub istniała).

Przy okazji przedstawiam swoją przyczepkę
http://imageshack.us/g/1/9853170/
Miała by dłuższa ale nie udało mi się zdobyć dłuższych burt. Następna będzie dłuższa :D

PostNapisane: 6 lis 2012, o 17:59 

dziadek19 napisał(a):
Ja z kolegą robiliśmy przyczepkę o wymiarach 3x1,5 burty na 0,5m wysokie na osi z przyczepy rolniczej(znalezionej na złomie) i koszt bez: rejestracji, elektrod, prądu i desek na podłogę wyszedł ok. 1400zł. Zaletą tej przyczepy jest to, że można na nią dać 2 palety cementu i nic się z nią nie dzieje, tylko auto musi byś dobre.

A ja zrobiłem tak.Kupiłem (za 400 zł) Zuka bez papierów z otwieranymi na 3 strony metalowymi burtami,obciąlem za kabiną,zrobiłem ,,dyszel" z zaczepem na hak kulowy,obnizyłem skrzynie ładunkową ,dołozyłem po piórze do resorów i ,,bycze jaja".Przyczepe bez problemu zarejestrowałem jako lekką.Wymiary paki 280 cmx 180 x 40.(około 2 kubiki) Ładownosc teoretyczna niewielka, ale praktyczna 2 tony a czasami więcej.Ciągałem ją za patrolem,który nawet z załadowaną sobie radził,przy budowie domu ładowałem pełna piasku,żwiru itp.Bałem sie zeby opona nie strzeliła,ale nigdy tak sie nie stało.Teraz mam Sama z Unimoga, z odpowiednio wiekszą przyczepą wiec tej moge sie pozbyc.

PostNapisane: 6 lis 2012, o 20:00 

leors napisał(a):

Przy okazji przedstawiam swoją przyczepkę
http://imageshack.us/g/1/9853170/
Miała by dłuższa ale nie udało mi się zdobyć dłuższych burt. Następna będzie dłuższa :D

Fajna przyczepka ;) Jak oryginał a nawet lepsza :D

PostNapisane: 6 lis 2012, o 21:01 

dzik1974, pokaż jakieś zdjęcia. Jestem ciekaw jak Twoja przyczepka wygląda. Też by mi się przydała taka do terenówki :)

PostNapisane: 6 lis 2012, o 23:11 

Ja kupiłem przyczepkę za 400zł 650kg cał. ład., była byle jaka, kupiłem dwie osie skrętne 125 cm rozstaw za 250zł . Z kupionej przyczepki wykorzystałem burty i zaczep, przyczepkę zrobiłem na jednej osi, teraz chcę ją przebudować na dwie osie. Odpadł problem rejestracji.

PostNapisane: 7 lis 2012, o 12:42 

marcin_marcin napisał(a):
dzik1974, pokaż jakieś zdjęcia. Jestem ciekaw jak Twoja przyczepka wygląda. Też by mi się przydała taka do terenówki :)

Zrobiłem zdjęcia komórką. Pozdrawiam.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]