Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 18 lis 2017, o 06:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przedni napęd
PostNapisane: 22 lut 2013, o 00:16 

Witam, zająłem się budową reduktora do wyjścia przedniego napędu i szukam kogoś kto ma możliwość dorobić koło zębate odpowiednio utwardzone itd. o śr. ok 100 mm :?: Moduł chyba 3 i 30zębów

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Przedni napęd
PostNapisane: 22 lut 2013, o 06:39 

Witam w Ciechanowie jest firma która dorabia koła zębate, jak nie znajdziesz nic bliżej to mogę ci załatwić nr tel. do nich. I najwyżej ci wyślą.

PostNapisane: 22 lut 2013, o 15:22 

A nie lepiej kolego kupić oryginalną skrzynie rozdzielczą od jakieś terenówki?

PostNapisane: 22 lut 2013, o 16:20 

mati napisał(a):
I co to miałoby dać? Większość nie ma centralnego dyfra, a jeżeli ma to w trudnym terenie i tak trzeba byłoby włączyć blokadę a więc i tak klops

PostNapisane: 22 lut 2013, o 18:52 

mati napisał(a):

Powodów jest kilka, mało miejsca na zamontowanie seryjnego reduktora, różne przełożenia mostów i wielkości kół wymusza reduktor o określonym przełożeniu no i własna satysfakcja
ze zbudowanego przez siebie reduktora.
Pomysłów na wykonanie takiej przekładni mam na razie dwa. Jest też opcja oryg reduktora np.
Kia Sportage, ale musiałbym zmienić "główkę" w przednim moście na inne przełożenie

PostNapisane: 23 lut 2013, o 13:16 

leors napisał(a):
mati napisał(a):
I co to miałoby dać? Większość nie ma centralnego dyfra, a jeżeli ma to w trudnym terenie i tak trzeba byłoby włączyć blokadę a więc i tak klops

Ja sie niechce z nikim tu kłócić ale widzisz kolego gdzieś na tym zdjęciu żeby tam byl dorabiany jakiś reduktor:

http://postimage.org/image/tyqha1cen/
http://postimage.org/image/42nehkr8b/ (na tym zdjęciu akurat jest ale odwaracający obroty jak widzisz dyfer z multikara ale do przodu nima nic)
http://postimage.org/image/u4s2fkbkv/ przy tym też nima a jak widzisz wał do przodu idzie prosto z reduktora a jak widzicie przy wszystkich 3 jest różnica kół i przełożeń no może w ostatnim niema różnicy przełożeń mostów
http://postimage.org/image/u4s2fkbkv/ swoją drogą fajna maszyna :shock:

Bo my sie chyba nie rozumiemy z tym wszystkim :? Do marek76m co ma do tego różnica przedniego mostu z tylnym i różnica wielkości kół napęd na obie osie wyprowadzasz z reduktora jak na zdjęciu bo przecierz na wałkach atakujących masz mieć takie same obroty a według tego że przód ma być o 4% szybszy to u ciebie nie wychodzi( u ciebie 2,5%) tak na szybiego jak policzyłem programem z czeskiego forum.A te 4% procent to uzyskujesz przecierz przłożniem mostu i wielkością kół tak że moim zdaniem to masz kolego żle dobrane koła względem siebie.Chyba że ja czegoś niewiem???

PostNapisane: 23 lut 2013, o 13:30 

Jeśli nie można dobrać przełożeń mostów, a skrzynia rozdzielcza daje takie same obroty na przód i na tył to dorobienie reduktora jest jakimś rozwiązaniem.

PostNapisane: 23 lut 2013, o 14:12 

Ładny i solidny sam osobiście go wykonałeś czy zakupiłeś??? Ładnie się prezentuje jakie masz rozmiary kół??

PostNapisane: 23 lut 2013, o 14:42 

Do kol .mati skąd wiesz jakie ja mam koła i przełożenia mostów :?: No chyba że zajrzałeś do mojego innego tematu sam-z-silnikiem-1-9-d-4x4-t292.html.
Na dzień dzisiejszy przy takich kołach i przełożeniach mostów wychodzi na to że przód mam
WOLNIEJSZY od tyłu . Gdy bym wymienił "główkę" w przednim moście na 3,72 było by OK.
Nigdzie nie ma napisane że przód musi być szybszy akurat o 4% . M a być szybszy od tyłu
i różnie podają chyba maks. do 5%. Ja będę zadowolony z wyniku 2-3%, byle nie był wolniejszy. Niektórzy używają przedniego napędu jako opcja w trudnych warunkach i dlatego może im nie przeszkadza różnica drogi jaką pokonuje przednie i tylne koło w tym samym czasie.

PostNapisane: 23 lut 2013, o 15:46 

Do kol. radex nie jest to mój sam wszystkie zdjęcia które tu wrzuciłem są z czeskiego forum.

Do kol. marek76m tak kolego zaglądałem to twojego tematu(śledze go na bierząco).
A tak kolego moja pomyłka faktycznie teraz masz wolniejszy żle napisałem wcześniej.Racja że niema nigdzie napisane o 4% muszą być,ale ja mówie już o ciągnikach seryjnych tam jest z tego co czytałem te 4% ale w ekstremalnych warunkach dochodzi nawet 7% jest to podyktowane rzekomo tym że ciągnik lepiej sie prowadzi w terenie.A będziesz zmieniał tą głowe mostu na 3.72? Ja bym zmienił bo jak masz teraz przód wolnieszy od tyły to przykładowo jak będziesz odśnieżał z załączonym napędem to dużo nie narobisz bo tył będzie tańcował :|

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]