Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 21 paź 2014, o 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak kupować na szrotach
PostNapisane: 7 lis 2012, o 20:57 

Zapewne każdy z nas wiele czasu spędził na szrotach samochodowych w poszukiwaniu części do sama. Bez kupowania na szrotach budowa sama była by mało opłacalna.
Chciałem podzielić się tu swoimi spostrzeżeniami - jak kupować na szrotach.
Są różne szroty , są takie gdzie można tylko kupić wymontowane już elementy , ewentualnie można zamówić jakiś element , i są takie gdzie można samemu wymontować to co nam potrzeba. Ja osobiście wolę te drugie, oczywiście w przypadku jakichś drobnych elementów.
Jeżeli chodzi o jakieś główniejsze podzespoły ,to jest jakiś ogólnokrajowy cennik. Natomiast w przypadku drobnych części to panuje pełna wolna ameryknka. Zauważyłem , że nie warto jechać na szrot tylko po jedną część. Np. u mnie na okolicznym szrocie ,gdzie można samemu coś wymontować , co by to nie było , to śpiewają od 50,- zł.w górę. Jak już jest klient ,to trzeba go skasować. Jak powiesz, że za drogo , to mówią ci , że nie musisz u nich kupować. I rzeczywiście na allegro można tą część kupić taniej , tylko dochodzi opłata za transport i wraz wyjdzie ci 50 zł. Dlatego ja staram się na szrocie kupować po kilka części. Tylko od razu nie mówię ,że potrzeba mi kilka części , tylko jedną. Następnie sobie wymontuje z samochodu to co mi potrzeba. I później jak powiedzą mi np. 50 zł to ja mu ,że owszem dam 50 zł jak mi dołoży np. zbiorniczek nadmiarowy od borygo lub jakąś inną pierdołę której właśnie potrzebuję i którą już sobie wcześniej wymontowałem. Jeszcze więcej można wytargować gdy kupujemy np. silnik. Mnie na przykład do silnika dołożył bez dopłaty chłodnicę do tego silnika i wał napędowy kardana od żuka.
A jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie.
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Jak kupować na szrotach
PostNapisane: 7 lis 2012, o 21:33 

Ja mogę powiedzieć że jestem w komfortowej sytuacji.
Na jednym złomowisku pracuje mój sąsiad mają dość duży przepływ złomu kiedy pojawi się coś ciekawego to mam sygnał od niego i już jestem na złomie.
Co do części samochodowych to jeżeli jest coś ciekawego a nie jest to wymontowane to demontuje to sobie sam i cena jest te 50 zł.
Zresztą właścicielowi tego szrotu samochodowego osobiście oddałem dwa auta i po sąsiadach chyba cztery auta wziął także znamy się jako tako. :P

PostNapisane: 7 lis 2012, o 22:31 

W moim przypadku jest jeszcze inaczej mam w okolicy złom wojskowy gdzie rozbierają raczej konkretne sprzęty zwykłego złomu nie kupują , bo dobrze zarabiają na podzespołach których ,mają pełno HDS-sy , mosty skrzynie paki ,wywroty kompletne ,przyczepy, agregaty jak i całe pojazdy.

U nich kupuje się tak jak się znają i wiedzą co mają to się nie opłaca bo walą ceny zaporowe a jak się nie znają to kupuje u nich transformatory , diody amperomierze woltomierze po kilka złotych . A ostatnio kupiłem u nich skrzynie rozdzielczo-redukcyjną od honkera za 200zł , ktróra regenerowana kosztuje około 2000zł a nowa około 7000zł :D
Lub kompletną ośkę z kołami od żuka z resorami i hamulcem najazdowym za 250zł, od agregatu.

PostNapisane: 8 lis 2012, o 02:27 

Toma085 a jak mogę się dowiedzieć gdzie jest ten złom wojskowy, lub może masz do nich numer?

Ja znów nie buszuję po złomach samochodowych(chyba że coś wyjątkowego jest), tylko po normalnych złomach gdzie za kg u mnie się płaci 1,8-2,0zł i niekiedy można kupić rzeczy naprawdę za grosze, np. ostatnio tak przypadkowo skręciłem na złom i patrzę się a tam stoi mały man ciężarowy, według mnie w dobrym stanie więc długo nie zwlekając podszedłem do gościa i zagadnąłem o tylne resory dał mi je po 1,8zł/kg czyli dałem w sumie za 2 120 zł i flaszkę, a na alledrogo stoją po 150-180 zł/szt.

Więc według mnie lepiej jeździć po zwykłych złomach a nie samochodowych.

PostNapisane: 8 lis 2012, o 16:01 

dziadek19 napisał(a):
Więc według mnie lepiej jeździć po zwykłych złomach a nie samochodowych.

Zgoda. Ja też tak robię. Tylko że na zwykłych złomach nie ma tego asortymentu oraz zwykłe złomy najczęściej nie wystawiają świadectwa złomowania-kasacji samochodu, które to świadectwo jest potrzebne do wyrejestrowania samochodu.
Pewnie ,że budując sama najlepiej było by kupić jakiś stary samochód najlepiej za kilkaset zł., którego podzespoły będą najbardziej przydatne. Gdybym budował następnego sama , to pewnie poszedł bym ta drogą.I tu sugestia dla rozpoczynających przygodę z budową własnoręcznie sama. A chodzi mi po głowie sam 4x4. Ale to na razie marzenia.
Obrazek

PostNapisane: 8 lis 2012, o 18:42 

Ja będąc na szrocie samochodowym staram się podejść właściciela mówiąc że potrzebuje takiej i takiej części i że był bym bardzo zadowolony jak bym dostał taką cześć bo jestem na etapie budowy traktorka . Wtedy robi się zainteresowanie ze strony właściciela szrotu i dopytuje jaki to będzie traktorek jaki ma silnik itp. Zauważyłem że niektórzy właściciele szrotów są ciekawi poco i do czego komu część co chcą ze szrotu ;)

PostNapisane: 6 maja 2014, o 08:45 

Też kupuję na złomach. Tydzień temu odkryłam świetną bazę sprzedaży części używanych i auto złomów: http://szroty.pl/. Wszystkie miejsca są oznaczone na mapie, więc łatwo trafić do danego punktu, poza tym ta stonka ułatwia kontakt w spawie części. Fajna sprawa, polecam!

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 15:35 

A ja kupuje części do swojego opla tutaj http://www.auto24parts.com wolę używane niż nowe zamienniki które szybko zdychają. Po szrotach już nie chodzę bo ciężko coś znaleźć w dobrym stanie.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]