Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 21 wrz 2014, o 18:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: jaki silnik do sama
PostNapisane: 12 lut 2012, o 18:19 

Ponieważ ciężki sam nie jest mi potrzebny wybrałbym ten pierwszy, ale czy nie jest on produkcji made in PRC ? Skoro proponujesz to pewnie masz rozeznanie co do jakości? :D

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 12 lut 2012, o 18:36 

leors napisał(a):
Ponieważ ciężki sam nie jest mi potrzebny wybrałbym ten pierwszy, ale czy nie jest on produkcji made in PRC ? Skoro proponujesz to pewnie masz rozeznanie co do jakości? :D

Tak jest to chinol kopia Hondy, jakość tych silników jest bardzo dobra. W moim samie mam chinola GX160 nowy kosztuje 480zł moc to 6.5KM

Tu możesz zobaczyć jak wygląda taki silnik w moim samie http://samy.adresforum.pl/post5186.html?sid=036bbf1f46f9e55418bbe853ce2f8e5f&sid=be056f9607c7e41e7d5b1f365d7c18e3#p5186

Na tych silnikach powstaje 99% gokartów na całym świecie
najciekawszym silnikiem z gamy Hondy jest 22km model GX620

PostNapisane: 12 lut 2012, o 21:27 

Wyjaśniając dlaczego zaproponowałem te silniki:
-chłodzone są powietrzem
-dostępność części
-tanie części
-minimalne zużycie paliwa
-łatwość w obsłudze

Leors jeżeli chcesz dać te same pieniądze za silnik Kuboty to gwarantuje ci że to są "zwłoki" a nie silnik.

Piotr widząc gdzieś napis PRC to robi mi się niedobrze.Oczywiście nie neguje twojego wyboru ale ciekaw jestem jak długo pożyje twój silnik.
Silniki Andorii to jest po żądna komunistyczna konstrukcja. Te silniki pracują po 30 lat bez remontu.

PostNapisane: 12 lut 2012, o 21:47 

Nie powiedziałem że kupiłbym kubotę za 2500 tylko że gdybym miał dać za esa 2500 to wybrałbym kubotę (wiem że drożej) . :lol: Nie mam nic do silników które proponujesz. Wiem że są bardzo dobre ale kilka garnków to nie jeden :D

PostNapisane: 12 lut 2012, o 22:52 

tomek01 napisał(a):

Piotr widząc gdzieś napis PRC to robi mi się niedobrze.Oczywiście nie neguje twojego wyboru ale ciekaw jestem jak długo pożyje twój silnik.
Silniki Andorii to jest po żądna komunistyczna konstrukcja te silniki pracują po 30 lat bez remontu.

Tez jestem ciekaw na razie przepracował 2 sezony, w moto godzinach to będzie może z 500. Zakładając że kupiłem nowy silnik za 480zł i pracował już 2 lata to cena do jakości jest bardzo dobra. Nadal nie widać zużycia tego silnika.

Znajomy ma tor gokartowy od 5 lat też, nie zmienił silników, wiele maszyn budowlanych pracuje na tym silniku i o awaryjności nie słyszę.

Podobną konstrukcję silnika mam w Bobcacie 40 letnim silnik Kohler S321 nadal oryginał i nadal w doskonałej kondycji.

Jak by tak zliczyć wszystkie maszyny jakie mam na chińczykach to było by to z 10szt i jak na razie odpukać nic przy nich nie robię po za upierdliwą wymiana oleju co 30 godzin pracy.

Do obecnego sama możliwe że wsadzę silnik od KIA K2700 i albo kupię albo zbuduję coś maleńkiego właśnie na 186-tce (9.5KM Diesel).

Są też inne 2 cyl za rozsądne pieniądze to modele:
KM2V80 19KM, KM376QC 35KM, ten drugi pracuje często w generatorach prądu dla szpitali

PostNapisane: 28 lut 2012, o 19:08 

Ja też długo się borykałem z tym wyborem jakim silnikiem zastąpić mój w dziku. Szukałem na Allegro ale nie znalazłem nic co by mnie interesowało. Przeglądałem ogłoszenia w Hollandi i znalazłem fajny mały Diesel. Nie za mocny do tej konstrukcji i co ciekawe jest tu wiele takich silniczków tylko trzeba dobrze poszukać.
A zdjęcia tego silniczka są w temacie

Najlepsze silniki do Traktorków Sam ??

PostNapisane: 28 lut 2012, o 23:43 

tomek01 napisał(a):
.
Silniki Andorii to jest po żądna komunistyczna konstrukcja te silniki pracują po 30 lat bez remontu.

Trochę nie na temat ale był w tv program o plantacjach gałki muszkatołowej w Malezji i pokazywali maszynę do łuskania a tam S320 napędzał to ustrojstwo

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]