Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 22 wrz 2017, o 06:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dalsze losy FORUM
PostNapisane: 14 kwi 2013, o 23:13 

Witam,
na wstępie chciałem wszystkich użytkowników przeprosić za osierocenie tego forum. Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie podać powody zawodowe - większość czasu spędzam w delegacji i cierpię na chroniczny brak czasu.

Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jaki potencjał drzemie w tej stronie gdy zakładałem forum. Mamy prawie 2000 użytkowników i ciągle nas przybywa, co cieszy. Rok temu, kiedy trzeb było tu wprowadzić trochę porządku - nadałem uprawnienia kilku moderatorom, a dziś okazuje się, że to za mało. Po przeczytaniu kilku wątków powstałych podczas mojej nieobecności widzę, że trzeba konkretnie zadziałać, żeby nie zniweczyć wspólnego dorobku forumowiczów. Nie chcę decydować o tym sam, dlatego czekam na Wasze pomysły. Nie jestem informatykiem, słabo znam się na bardziej zaawansowanych ruchach na platformach typu "forum", dlatego zasięgnąłem opinii znajomego na temat przeniesienia forum. Otóż sprawa wygląda tak, że niejako domena "adresforum.pl" ma nas w garści razem z całą zawartością tego forum i mówiąc prostym językiem nie można "wyciągnąć" całego forum i przekopiować go automatycznie na nasz niezależny serwer - tak mówi regulamin. Ratowałoby nas jedynie kopiowanie wątków "na piechotę" - każdego po kolei. Zasięgnę jeszcze opinii innych specjalistów w tej dziedzinie, ale potrzebujemy na to trochę czasu. Jeśli mamy wynieść się na osobny serwer, z odrębną domeną, to będą na to potrzebne środki finansowe, którymi nie dysponuję. Stąd też proszę o rozwagę jeśli zostanie przez nas podjęta taka decyzja.

Jak tylko ustalimy możliwości jakimi można uporządkować sprawy naszego forum, założymy odrębny wątek, gdzie będzie można demokratycznie zagłosować w jakim kierunku mamy pójść.

Jeśli są tu użytkownicy, którzy są biegli w rozwiązywaniu wyżej wymienionych problemów - zapraszam do wypowiedzi i do kontaktu ze mną.

Pozdrawiam,
admin

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Dalsze losy FORUM
PostNapisane: 15 kwi 2013, o 08:20 

Wydaje mi się że trzeba by zacząć od zebrania wszystkich argumentów jakie są za przeniesieniem forum na oddzielny serwer a jakie są przeciw przeniesieniu z ewentualnymi jakimiś drobnymi możliwymi korektami . Następnie oszacować koszty prowadzenia forum w jednym i w drugim przypadku. Trzeba też zwrócić uwagę , żeby nie utracić bazy informacyjnej , dorobku naszych kolegów w dziedzinie budowy samów , która jest bardzo bogata i inne fora tematyczne nie mogą mu dorównać w tym zakresie. A także żeby nie utracić samych uczestników w związku ze zmianą adresu. Następnie można by zrobić jakieś głosowanie czy ankietę i podjąć decyzję. Ze wstępnych szacunków jakie tu koledzy już podali z finansami na prowadzenie forum nie powinno być chyba problemu. Można by nadawać osobom wspierającym finansowo forum status VIP. Ale to trzeba by dokładnie sprawdzić jak wygląda sprawa z finansami. Przed podjęciem decyzji dobrze by było , na przykład w pytaniu ankietowym zapytać uczestników , czy im obecny kształt tematyczny forum odpowiada , czy oczekiwali by jakichś zmian , a jeżeli tak to jakich ? ewentualnie w jakim kierunku idących ?
Pozdrawiam

PostNapisane: 15 kwi 2013, o 10:47 

Witaj admin, co do naszego forum to nie pozwólmy żeby upadło. Szkoda zbyt cennych informacji zawartych tu. Teraz jestem w pracy i wypowiem się później.

edytuje

A więc tak, kogo przydzielisz do siebie do pomocy ? kto będzie drugim adminem? rozbudujesz nam trochę forum żeby było bardziej przejrzyste? przydał by się dział kosz i parę innych działów co wspominaliśmy o nich. Co do opłat za forum to mogę się dorzucić, inni użytkownicy też pewnie byli by chętni.

PostNapisane: 15 kwi 2013, o 21:01 

Witam admina, dobrze że znów jesteś na forum.
Przyłączam się do wypowiedzi kolegi Tadek11 i CZARNY1983. Forum mi w pełni odpowiada, chodź przydało by się kilka nowych działów. Finansowo też mogę trochę pomóc. Popieram też pomysł z ankietą, na temat dalszego istnienia forum.

PostNapisane: 15 kwi 2013, o 21:28 

Myślę że sprawa samego istnienia forum jest poza dyskusją. To forum musi istnieć i działać. Bardzo ważne są sprawy organizacyjne, o których już wspominali koledzy, ale chyba ważniejsza jest sprawa poczucia bezpieczeństwa, że któregoś pięknego dnia nie zobaczymy komunikatu - "nie ma takiej strony". Jeśli to obawa nieuzasadniona to nie mam nic przeciwko pozostaniu na tym serwerze. Jeśli jednak czarny scenariusz jest choć trochę realny, to przeprowadzka na inny serwer lub przynajmniej systematycznie robiony backup bazy danych, jeśli jest taka możliwość z poziomu panelu administratora. Tak na wszelki wypadek :D

PostNapisane: 15 kwi 2013, o 22:08 

Hej,

Pozwólcie, że się wypowiem. Co do finansowania, to już rozmawialiśmy na ten temat. Aktualnie wykupiłem serwer na 3 miesiące (za własną gotówkę) a także domeny.
Odnośnie przeniesienia forum "na piechotę", czyli kopiowania "wątek po wątku' jestem w trakcie rzeźbienia skryptu, aczkolwiek ponieważ nie mam doświadczenia w tego typu aplikacjach, będę szukał wsparcia u znajomych znających się na przetwarzaniu stron (potrzebuję filtrów).
Jestem informatykiem z wykształcenia i zawodu (administrator systemów linux), mam do czynienia ze wszelkiego rodzaju serwerami (bazy danych, www, etc.).

Jak już mówiłem, nie dość, że zalewani na tym serwerze jesteśmy reklamami, to trzymanie tutaj forum nas ogranicza. Pluginy do phpbb (sprawdzanie pisowni, galerie) są poza zakresem możliwości tego forum, stworzenie galerii każdego użytkownika, czy każdego pojazdu, strona z podstronami z poradami technicznymi, informacje o zlotach. Oczywiście, można wiele rzeczy upychać na tym forum, ale jest średnio atrakcyjne wizualnie i nie koniecznie przyciąga nowych użytkowników.

PostNapisane: 15 kwi 2013, o 22:40 

Koledzy... wrazie W ja się również dorzucam do finansowania.

Jeśli chodzi o przenosiny.... to jestem ZA. Już byłem na jednym forum moderatorem gdzie zwlekano z przenosinami forum. Użytkowników było coraz wiecej... coraz więcej wątków.... aż w końcu serwer poprostu się wysypał. Dlaczego ? bo był darmowy.... podobnie jak adresforum.pl .

PostNapisane: 16 kwi 2013, o 01:33 

Kolega Vein dobrze mówi tak jak i reszta kolegów też. Zbyt cenna wiedza jest na tym forum by to utracić. Jedno forum już skończyło że utraciło całą bazę danych było to bodajże forum e.tractor czy jakoś tak :roll: Zrobiłem kiedyś prezentacje naszego forum na YouTube i ma już 26 213 wyświetleń, :) jeśli nasze forum zmieni adres to niema sprawy, zrobi się następną prezentacje z podanym nowym adresem forum.

PostNapisane: 16 kwi 2013, o 07:10 

Co do finansowania jestem w stanie się przyłączyć.

PostNapisane: 16 kwi 2013, o 11:13 

Myśle,że przeniesienie forum to tylko kwestia czasu jak kolega Vein wszystko załatwi z tym co pisał.A zmiany na forum by sie przydały.Co do wyglądu to nie jest wcale tak żle ale drażni mnie kilka rzeczy,mianowice:

Nie powinno być działu "Mój Sam" tylko powinne być dwa odzielne tzn.Sam 4x4 i Sam 4x2 kolejna kwestia to wkurza mnie wsawianie zdjęć na forum przez "img" proponował bym żeby było przez "hsimg" .W tym drugim jest o wiele bardziej estetycznie bo pasuje jakoś uporządkować wstawianie zdjęc bo tak jeden wkleja linki drugi wkleja hsimg z fotosika a trzeci znowu inaczej.Dla tych co niewiedzą co to jest hsimg i jak to działa to tak wstawiamy zdjęcie w tym hsimg i po wstawieniu w poście mamy miniaturkę na którą klikamy,zdjęcie nam sie powiększa i mamy coś takiego jak na allegro.Moim zdaniem duża lepsze rozwiązanie ale na tym forum chyba sie tego nie da wprowadzić.Narazie odemnie to na tyle jak coś sobie przypomne to dopisze.Objaśnienie jak wsawiać zdjęcia w hsimg http://www.adrenalinka.pl/forum/viewtopic.php?t=672 sory,że z innego forum ale tylko tu znalazłem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]