Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 21 wrz 2017, o 05:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: czy taki sam miał by sens
PostNapisane: 5 cze 2013, o 00:38 

Witam
Silnik z maluch razem ze skrzynią z zespawanym dyfrem z przodu ustawiony wzdłużnie do jednej półosi zamontowany jakoś dyfer z BMW też zespawany z przełożeniem ok.3.5 i most z żuka przełożenie 5 z kawałkiem.
Nie będzie to za wolne?
Na drugiej półosi przy moście z bemki można by zamontować jakiś wałek do napędu kosiarki. choć do kosiarki trzeba by zwiększyć prędkość i to chyba dużo. I tu brak koncepcji !!!

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: czy taki sam miał by sens
PostNapisane: 5 cze 2013, o 02:03 

choraga napisał(a):
Nie będzie to za wolne?
Tak, będzie to bardzo wolne. Na czwórce nie pojedziesz szybciej niż 8km/h

PostNapisane: 5 cze 2013, o 08:45 

choraga Pisz przejrzyściej, ciężko zrozumieć :roll: . Jakie przeznaczenie będzie miał taki sam? wspominałeś o kosiarce coś.

PostNapisane: 5 cze 2013, o 20:20 

Głównie jako kosiarka czasami do pociągnięcia przyczepki ale max 400kg. Chce żeby wszystko zmieściło się w wymiarach szer. 110 długość 170 plus kosisko z przodu które było by odpinane.
ewentualnie jeszcze podnośnik jak by się dało go gdzieś wcisnąć to było by super.
Most od żuka mam dostęp do części od malucha też, gorzej z jakimiś tokarzami w mojej okolicy ale to też jest do przeskoczenia.

PostNapisane: 5 cze 2013, o 23:07 

Faktycznie z dyfrem od bwm to przesadziłem :oops: . Ale jak by go zastąpić przekładnią kątową 1:1,5 lub 1:2 to było by chyba dobrze :?: Myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu napędu http://www.youtube.com/watch?v=B3_ohTn- ... 5A&index=5 .jak policzyłem zęby to przełożenie jakieś 1:4 i podobne zębatki znalazłem na allegro. Ale nie wiem czy będzie to wytrzymałe? Chłopak ciągnie niby jakąś tam przyczepkę http://www.youtube.com/watch?v=WPnBp8-UhYk ale tam jest parę kilo i w miare po płaskim.
U mnie kawałek górki jest i to jeszcze wertepy astra 1.8 na dwójce ma co robić ale koszenie w "miarę" po równym.
I nie pewny jestem rozwiązania z z napędem wału bo koło basowe lubi pękać na klinie albo może go z ciąć przy dużym oporze :?

Dodawaj przez edycje .

PostNapisane: 19 cze 2013, o 00:52 

Nowy pomysł mi się zrodził :idea:
Silnik z malucha + zostawić sprzęgło z obudową + przekładnia pasowa 1,5:1 + skrzynia z golfa II lub III 1,6 + most od żuka.
Jak obliczyłem prędkość to na jedynce była by jakieś 5km/h. ale nie wiem czy jak się zespawa mechanizm różnicowy w skrzyni to nie będzie szybszy :?

PostNapisane: 19 cze 2013, o 19:46 

Wybij sobie z głowy reduktor z paskami weź zrób jak kolega czarny i będziesz zadowolony.

PostNapisane: 19 cze 2013, o 22:44 

Na tych paskach długo byś nie pojeździł.

PostNapisane: 21 cze 2013, o 19:45 

Radex chodziło Ci o łańcuch czy tak jak ma czarny zrobione teraz ?
Nie jestem w tym obczaskany ale w jednym i drugim przypadku silnik trzeba by złączyć ze skrzynią na jakiejś flanszy a przekładnie łańcuchową dać między skrzynią golfa i mostem żuka. Bo między silnikiem a skrzynią to by szumiał jak cholera.
Albo inaczej ! Jaką prędkość musi mieć kosiarka bo może ta przekładnia jest niepotrzebna :?: Z przekładnią była by jakieś 4km/h a bez jakieś 6km/h . Obliczane na jedynce, obroty 3000 i opony 7,5 x 16 (przyjąłem że obwód koła jest 2,2m)
:idea: A jak by silnik kaszlaka połączył ze skrzynią golfa +skrzynia żuka 3b i dyfer żuka to już by się kolegom chyba podobało. Problem w tym że między poszczególnymi elementami trzeba by dać jakieś kardany. A to by wydłużyło całą konstrukcje a ja potrzebuje się zmieścić z nim na przyczepkę co ma jakieś 185 dł. i 115 sz.

PostNapisane: 22 cze 2013, o 01:42 

Koledze chodziło że tak jak mam teraz, bo tamten sam to jest zupełnie inny jak ten na obecną chwile. Ja już w samie przerabiałem temat łańcucha, i nigdy więcej takiego dziadostwa. Ciągle albo pękał albo wyciągał się .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]