Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 24 lis 2017, o 18:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciągnik z silnikiem perkins 4x4
PostNapisane: 26 sie 2012, o 11:27 

Witam! Ostatnio podpatrzyłem ciągnik własnej konstrukcji,który mnie bardzo zainteresował.
Otóż był to ciągnik z napędem 4x4 ,skrzynia zwolnice i cały tył miał z t25 a silnik miał 3 cylindrowy perkins. Tyle że był to ciągnik max. zmniejszony, ponieważ gość jeździł tym po ogródkach działkowych-miał mniejsze koła, maska chyba z tego małego nowego mtz 320. I teraz nasuwa się moje pytanie. Czy ciężko byłoby stworzyć taki ciągnik?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Ciągnik z silnikiem perkins 4x4
PostNapisane: 26 sie 2012, o 21:05 

Na pewno nie lekko :) kilka zimowych wieczorów trzeba by poświęcić żeby to mądrze wymyślić. Ale nie sądzisz że będzie to dość drogie ? Może podwozie z uaza przerobić a silnik z golfa ? Prostsza konstrukcja i też będzie nie za duży.

PostNapisane: 27 sie 2012, o 13:19 

Jak wyżej. Lepiej bazować na podzespołach jakiejś fabrycznej terenówki i zbudować wszystko od podstaw. Dorobienie napędu na przód do fabrycznego ciągnika nie jest ani sprawą prostą, ani tanią.

PostNapisane: 27 sie 2012, o 18:34 

Niedawno oglądałem starego uaza u znajomego , i jak by tak całe te podzespoły zmontował na ramie dał by do tego fajny silniczek diesla to był by z tego fajny sam ;) tylko zwęzić mosty i dorobić blokadę tylnego mostu :mrgreen:

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 10:43 

Tak panowie, wszyscy macie dobre pomysły, jednak ja idę w innym kierunku. Wiem że zbudowanie takiego ciągnika może być dosyć drogie, ale mi chodzi o siłę zwrotności i żeby ciągnik był mały. Chodzi mi o ciągnik na ogródki działkowe. Mam ciągnik łamańca czeskiego z silnikiem malucha, ale nawet jeśli zrobię do niego podnośnik to i tak nie za długo tym porobię bo silnik diabli wezmą, a po za tym części do niego są stanowczo za drogie. Silnik perkinsa tył władimirca to nie jest zły pomysł. Gdy zobaczyłem ten ciągnik byłem w szoku, ponieważ myślałem, że budowa takiej maszyny jest niemożliwa. Jednak z czasem zbieram informacje na ten temat i ten projekt jest mi co raz bliższy. Wolę wyłożyć pieniądze i mieć porządny ciągnik który się nie będzie sypał jak maluch. Sam raczej jeszcze nie będę w stanie go zbudować, ponieważ nie mam jeszcze takiej wiedzy, ale mam dobrego mechanika. Chce się dowiedzieć jak najwięcej na temat tych części których mam zamiar użyć.
I teraz mam kilka pytań
1.Czy zwolnice w władku można obróci tak żeby ciągnik był jak najkrótszy ?
2.Czy silnik 3 cylindrowy perkins będzie pasował na szpilki i wałek sprzęgający władka?
3.Jak wypuścić napęd na przód.

Ps.
Sorki! Jeśli uważacie że mało jeszcze wiem to tak jest ale idę teraz do 1 klasy technikum mechanicznego. Zawsze mnie interesowała mechanika, ale nie mam się od kogo uczyć dlatego piszę do was panowie, doświadczonych mechaników.

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 11:48 

Za włożone w ten projekt pieniądze kupiłbyś już zapewne fabryczną i to niezbyt starą konstrukcję, ale to Twoje pieniądze i Twoja sprawa ;)

Zadaj sobie pytanie jakie parametry powinien mieć Twój ciągnik oraz do czego go tak na prawdę będziesz wykorzystywał? Na ogródki działkowe ani napędu 4x4 ani silnika Perkinsa raczej nie potrzeba...

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 11:51 

No koledzy mają rację ja za 3,5kzł kupiłem fajnego władymirca na chodzie i z dokumętami.

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 13:11 

Wiecie no ogródki działkowe to jedna sprawa.Mam trochę łąk i własnego pola do obrobienia.Bardzo ale to bardzo mi się spodobał ten ciągnik bo był strasznie mobilny koleś tym ciągnął kosiarkę rotacyjną od c 330 pług 2 skiby, gdy go puszczał w dół to ciągnik na wolnych obrotach szedł bez niczego nawet nie grzebnie. Strasznie porządną maszyną mi się wydał ten ciągnik rozmawiałem z jego właścicielem. koszt taki mniej więcej to ok.10 tys a za 10 tys to nie sądzę żebym kupił porządny ciągnik na ogródki np http://allegro.pl/mini-traktorek-ciagni ... 13759.html. Czy taki ciągnik wygląda na porządny może on i ciągnie fajnie i jest spoko , ale na pewno nie uciągnie 2 głębokich skib ani kosiarki rotacyjnej więc jeśli panowie macie nawet jakieś pomysły dotyczące takich ciągników to proszę o pomoc. W sumie mam pewien ciągnik o którym wspominałem już na tym forum jest to czeskiej produkcji tz4k14 ale z silnikiem z malucha chciałbym coś z tego stworzyć ciekawego ale nawet jak bym chciał to 1 piasta nowa kosztuje 500 zł a używana 300 i to żeliwna (więc może równie dobrze pęknąć) mój ciągnik kupiłem z zamiarem remontu ale jak się dowiedziałem o cenach to się załamałem.Gdybym tak chciał go zrobić na oryginalnych częściach to w 10tys chyba by się nie skończyło. Ale dzisiaj znalazłem pewien ciekawy film http://www.youtube.com/watch?v=-xBkOoWnvV0 Obejrzyjcie panowie ten film i wydajcie opinie. Co mam zrobić czy kombinować inny ciągnik czy wkładać pieniądze w ten ale tak żeby wyglądał on coś w tym stylu jak na filmie.

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 13:44 

Napisz co musisz zrobić w tym TZ4K14 i czemu nie spełnia Twoich oczekiwań?

Przystawka do napędu na przód do C360 czy podobnego potrafi kosztować nawet 6tys. zł więc nie sądzę że zakup T24 i późniejsze jego modyfikacje w celu skrócenia, wymiany silnika, dorobienia napędu na przód zamkną się w 10tys. Inna sytuacja jest kiedy ktoś ma jakiś sprzęt, który z jakiegoś powodu uległ awarii i próbuje go krok po kroku przerabiać.

Jeśli jak wspomniałeś miałbyś jeszcze komuś płacić za wykonywane prace to z mojego punktu widzenia o jakiejkolwiek opłacalności takiego przedsięwzięcia można zapomnieć. Jeśli wszystko robiłbyś sam (no może z wyjątkiem usługi tokarza w kilku drobnych kwestiach) i miał dostęp do dobrze zaopatrzonego złomowiska to można by się pokusić o jakąś "wydumkę".

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 21:14 

Popieram "sedno sprawy" które przedstawia marcinbg. Bardzo ubolewam że forum nie "idzie" w stronę pomysłów nowych,budowania czegoś nowoczesniejszego,tylko zatrzymało się na pomysłach es "siódemeczka",maluch,czy tico,które jak wszyscy wiemy nic z praktycznym wykorzystaniem w pracy na roli nie mają wspólnego.Większość z Nas oglądała Samy zbudowane i przedstawione na forum nasetraktory cz. . Naprawdę jest czego zazdrościć Czechom, przede wszystkim "niezkrępowanych pomysłów", gdyby nie ten język... :lol: :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]