Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 25 wrz 2017, o 15:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ciągnik z silnikiem perkins 4x4
PostNapisane: 4 wrz 2012, o 22:15 

turra1 napisał(a):
Bardzo ubolewam że forum nie "idzie" w stronę pomysłów nowych,budowania czegoś nowoczesniejszego,tylko zatrzymało się na pomysłach es "siódemeczka",maluch,czy tico,które jak wszyscy wiemy nic z praktycznym wykorzystaniem w pracy na roli nie mają wspólnego.Większość z Nas oglądała Samy zbudowane i przedstawione na forum nasetraktory cz. . Naprawdę jest czego zazdrościć Czechom, przede wszystkim "niezkrępowanych pomysłów", gdyby nie ten język...

Po tej wypowiedzi wnioskuje że kolego chyba w innym świecie żyje, to tak jak byś powiedział że szkoda że Polska nie jest tak bogata jak Finlandia, u nas się myśli racjonalnie i nikt nie będzie się szarpał z budowaniem wielkich ciągników od podstaw na nie wiadomo jakich podzespołach, bo i tak nie sprostają fabrycznym konstrukcją które można nabyć ca cenę od 5kzł.
Sam zabrałem się za budowę kolejnego mikrusa i z kaukulacij wynika że wyjdzie mnie w granicach 4kzł a 85% części będzie pochodzić ze złomu lub z odzysku, sam będę wszystko spawał toczył i frezował, a bez tego ani rusz, koszta się pną w górę niczym piramida.
Większość z nas myśli racjonalnie i robi , niskim kosztem i nakładem , z resztą to i tak nigdy się nie zwraca. A efekt końcowy i tak jest daleki ideałowi a i fabrykantom.

Za 10kzł można nabyć MF255 i żeby pęknąć nie da się zrobić ciągnika o podobnych walorach użytkowych z takim spalaniem.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 23:19 

W naszych realiach rynkowych jest luka na małe ciągniki i maszyny rolnicze.
Za 4-6 kafli to można kupić najwyżej kosiarkę samojezdną na malutkich kółkach prawdopodobnie chińską.
Jeżeli ktoś potrzebuje dużego i mocnego ciągnika na prowadzoną działalność rolniczą to powyżej 10 kafli w górę są już do kupienia fabryczne ciągniki używane ,ewentualnie może starać się o dopłatę z Agencji Rynku Rolnego w ramach funduszy unijnych na zakup nowego ciągnika.
A na czeskim forum też widziałem ciągniki z silnikiem od motoroweru.
Obrazek

PostNapisane: 16 wrz 2012, o 15:32 

Wszyscy macie po części racje,że należy iść do przodu,a także myśleć racjonalnie.To wszystko jest prawdą.
Jednakże mnie zastanawia pewna kwestia dlaczego duży ciągnik np ursus c 330 kosztuje 13tys ( mniej więcej) a mały ciągnik ogrodniczy jest wart tyle samo a nie rzadko dużo dużo więcej( chodzi mi o ciągniki typu Kubota, Yanmar i tego typu ciągniki komunalne.
marcin_marcin pytałeś co dokładnie jest do zrobienia w moim ciągniku otóż piasty mam 2 do wymiany bo jedna jest wyrobiona a druga pęknięta( i nie daj Bóg o coś zahaczę a zostawię koło),skrzynia biegów zgrzyta- nawet z super ustawionym sprzęgłem , napędy przełączają mi się same ponieważ człowiek od którego kupiłem ten ciągnik wajchą zsunął widełki z trybu( za bardzo szarpnął) a to się wiąże z rozpoławianiem skrzyni nie ma w nim podnośnika jak już wspomniałem. Zrobiłbym go już bo bardzo mi dobrze doradziliście jaki,ale po co mam go robić jak i tak jeśli będę chciał orać tym ciągnikiem działki to za chwile go zatrę więc to się mija z celem. Silnik przydałoby się włożyć jakiś wolnoobrotowy diesel albo troszkę mocniejszy np golfa 2 nie wiem czy by się nadawał. Jestem wstanie włożyć trochę do tego ciągnika.
Ale powiedzcie mi panowie czy to się wszystko będzie opłacało czy ja nim będę mógł orać,robić glebogryzarką itp. i czy dało by rade zrobić to mniej więcej tak http://www.youtube.com/watch?v=-xBkOoWnvV0 nie chodzi mi dokładnie tak samo ale żeby miało to taką moc i na jaką wygląda.

PS.Sorki za moje drobiazgowe pytania ale uczę się dopiero wszystkiego.
Z góry dzięki!!

PostNapisane: 16 wrz 2012, o 19:33 

Co do ceny ciągników to rządzą prawa rynku, jeśli jest duży popyt a mała podaż to i cena jest wysoka. Sporo zależy też od regionu. Często można trafić C360 w znośnym stanie za 8kzł, z kolei C330 jest sporo droższe.

Nie wiem ile kosztują części które musiałbyś kupić do Twojego traktorka. Co do wymiany silnika to także trudno coś powiedzieć. Ten który masz (maluch) nie jest za słaby jeśli chodzi o moc. Problem wynika zapewne z nieprawidłowych wartości przełożeń gdyż traktorek był projektowany do silnika wolnoobrotowego. Zobacz na konstrukcje SAMów na Forum. Wiele wykorzystuje ten silnik a właściciele nie narzekają na brak mocy. Jeśli silnik jest sprawny, masz koła i trochę części z TZ to może warto pomyśleć o budowie czegoś własnego z wykorzystaniem tych części?

PostNapisane: 17 wrz 2012, o 14:47 

Może i masz racje pomyśle i poszukam jeszcze na forum informacji ale ujrzałem dzisiaj małą kubotę 4x4 też nie była by zła tylko z 10k :D.Jednak jeszcze wcześniej coś innego przykuło moja uwagę, a gdybym tak skombinował do mojego ciągnika silnik od kuboty koparki czy ciągnika chyba też by to nie było złe za cenę jaką miałby kosztować silnik oryginalny do mojego tz poszperam jeszcze na ten temat ale wydajcie swoje opinie co o tom sądzicie.

PostNapisane: 14 gru 2015, o 14:04 

jeśli potrzebujesz części do ciągnika to zapraszam emirol.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]