Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 22 wrz 2017, o 06:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: alternator wybór, montaż
PostNapisane: 26 paź 2013, o 17:30 

Witam, w temacie jestem zielony wiec musze dopytać :)
Mianowicie chciałbym w swoim samie z silnikiem es15 zamontować alternator.
I teraz jaki wybrać? od czego to ma zależeć czy od tego jaki bede mial akumulator, odrazu mowie ze bedzie to akumulator z diesla wiec mocny, czy od tego ile i do czego prądu bede potrzebował w samie? Mam zamiar miec oswietlenie przód halogen led 18W na tył jakieś ledy 12-ki co bądz. plus może jakaś wyciągarka na przodzie do pługu. A co kiedy innego to nie wiem. Wiec o jaki altek pytać na szrocie? oraz czy obecne altki maja juz wbudowany regulator napięcia ładowania chyba tak sie to nazywa.
Kolejna sprawa to montaż o to sie nie boje tylko jak spasować wałek aby zgrać z paskiem od alternatora np kupie altka do niego pasek który pasuje do jego siajbki czy nie wiem jak sie to zwie, i czy dokupie taką samą siajbke z takim samym profilem żeby jakoś to przykręcić po lewej stronie silnika lub prawej, obecnie mam palenie z lewej strony silnika patrzac od strony kierowcy wiec prawa wolna.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: alternator wybór, montaż
PostNapisane: 26 paź 2013, o 23:28 

Altek jakieś 80A będzie ok 90A też nie zaszkodzi. Nie wszystkie mają mostki prostownicze. Jaki? Hmm najtańszy z mostkiem np golf 2.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 06:19 

noxes w golfie 2 w dieslu akurat alternatory były 65A lub 55A ale jak taki daje radę w samochodzie to i będzie dawał w samie i w nim jest wbudowany regulator który jest zespolony ze szczotkami, w golfie 2 w dieslu i większości benzyn koło pasowe jest na pasek klinowy więc akurat by ci pasowało.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 10:14 

Nie wiem jaki jest w golfie, ja miałem w swoim samie 70A z forda i było ok, większy altek nie zaszkodzi.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 10:58 

OK czyli szukać coś takiego ewentualnie z taka rolką ?
Obrazek

Z silnika lecą mi 2 paski do skrzyni, 3 miejsce jest wolne wiec moze by mogło byc na alternator? tylko w altku raczej bedzie węższa rolka i pasek mialby za dużo miejsca na rolce od silnika czy przeszkadzało by to?

PostNapisane: 27 paź 2013, o 11:05 

Załóż pasek 13mm i tyle. Na alternatorze będziesz miał koło pasowe na 10mm zapewne, pewnie na silniku są na paski 13 albo 17mm.
Co od wydajności alternatora, to po co Ci 80A? To jest prawie 1KW, na normalne oświetlenie tego nie zużyjesz (chyba, że z sama chcesz zrobić dyskotekę)

PostNapisane: 27 paź 2013, o 11:22 

Ja nie mówiłem ze chce 80A, pisałem tylko ze aku bedzie od diesla ale to chyba bez znaczenia skoro pradu malo bede potrzebowal to nawet słabszy naładuje aku, wiec bede szukał pewnie na szrocie jaki bądź byle miało takie kolo pasowe na pasek ktory mi zgra z kolem od silnika, wiec wezme nawet z dużo mniej A-mper skoro to nie ma aż takiego znaczenie do porównania z aku. Wiec tak jak pisałem oświetlenie led to są sprawy groszowe i ew wyciągarka, to tez sporadycznie bo do dźwignięcia pługu, to o jaki altek w koncu pytać z ile A? 55 bedzie? bo na prądzie to ja sie nie znam żeby to coś tam ładowało tego aku :)

PostNapisane: 27 paź 2013, o 11:36 

atomek szukaj od golfa 2 tam masz koło pasowe na pasek 11,9mm fabrycznie, to 13 możesz założyć bez problemu a jak na silniku masz koło 13 to nie będziesz musiał przerabiać, szukaj najlepiej boscha bo są najbardziej popularne i mają szczotki z regulatorem w jednym. Jak będzie miał 55A to też da radę.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 11:38 

Super dzieki juz mam duzo informacji jaki teraz szukać :)
Byłem zmierzyć pasek i pokazuje mi 11-12 min.

PostNapisane: 27 paź 2013, o 19:35 

noxes napisał(a):
Nie wszystkie mają mostki prostownicze
Tak hmm , a które nie mają?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]