Forum miłośników ciągników własnej produkcji

SAMy, łunochody, ESioki i inne konstrukcje własne

Wyszukiwanie zaawansowane
Teraz jest 24 lis 2017, o 16:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 4x4 Star 660
PostNapisane: 22 kwi 2013, o 00:51 

Idzie ładnie, jest maszynka dobra :)
Możesz mi zmierzyć na jaka wysokość dźwiga ci podnośnik, od podłoża do otworu w belce?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 17:49 

mnichu super robota :) C-360 się chowa.

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 20:24 

Tadek11 napisał(a):
Super. Ładnie Ci odkłada skiby. Ziemia chyba nie jest zbyt zwięzła. Obrazek
Pozdrawiam

Właśnie mi się wydaje że kiepsko był tu ustawiony bo żaden ze mnie rolnik ;) No i pług jest niesetety 2+1 ale nawet ładnie zrobiony ;)

VireWolf napisał(a):
Idzie ładnie, jest maszynka dobra :)
Możesz mi zmierzyć na jaka wysokość dźwiga ci podnośnik, od podłoża do otworu w belce?

Niestety nie dam rady zmierzyć bo nie ma mnie aktualnie w polsce ;/ Wysokość podnoszenia była robiona na wzór C-360 z tym że pamiętam że udało się jakieś 5 cm zrobić wyżej niż w Ursusie. Zobacz zdjęcia:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Także pozycja max w dół jest niżej niż w oryginalnym ciągniku.

A tu mi się taka jedna fotka na komórce zawieruszyła....

Obrazek

A tak poza tym...... zazdroszczę jednej osobie maski i błotników w czerwonym kolorze :mrgreen: Też muszę coś takiego wymodzić ;)

Z modów..... nie dzieje się nic... Ciągnik jeździ.. niedawno mój Tato obsiał pole (całe 1,3 ha.) Jedyne co się ruszyło to to że zamówiłem opony takie jak mam z tyłu ale brakło narazie na stanie. Jak się pojawią... to ciągniczek będzie stał na wszystkich takich samych "laćkach" ;)

pozder i dzięki za dobre słowa :mrgreen:

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 21:05 

A odśnieżałeś tym może?

Jak sobie radzi w głębokim śniegu?

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 21:52 

Jeszcze się nigdy nim nie zakopałem ;) Nie licząc wpadki na rowie gdy pękł podemną lód :lol:

W głębokim śniegu nie miałem jeszcze okazji jeździć. Natomiast raz w odśnieżanie się bawiłem i szło całkiem całkiem... Muszę jedynie jakąś łyżkę kiprowaną hydraulicznie wymodzić... coś tego typu :

Obrazek

tu link do google grafika: https://www.google.pl/search?safe=off&h ... Uv5OO59_9Y

Mamy taką w pracy.... bardzo przydatne... można tym zbierać równo z powierzchni jak i przewozić materiały po założeniu tylnej burty. Myślę że do śniegu byłoby super... tymbardziej że u mnie jestem zmuszony wywozić śnieg z podwórka a nie tylko rozgarnywać na boki.

PostNapisane: 22 kwi 2013, o 23:07 

Ja zrobiłem sobie taką,tylko zwalniana ręcznie i zatrzaskuje się sama przy ruszaniu do przodu,jak chcesz to zrobie filmik jak to wygląda w praniu.Do odśnierznia rewelacja a można też wozić tym i ziemię i wyrównywać podobnie jak pługiem do odśnieżania. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b9 ... 2b70d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8af ... 5688a.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fea ... 79423.html

PostNapisane: 27 maja 2013, o 09:51 

Witam kolego mógł byś mi podać wymiary tego silnika tzn.długość ze skrzynią,wysokośc i szerokość.I czy masz go z oryginalną skrzynią biegów czy dałeś inną i jakie jest mniej więcej spalanie tego silnik w twoim samie.

PostNapisane: 27 maja 2013, o 10:46 

Witam. Jako że jestem nowy i zainteresował mnie ten temat witam wszystkich.

Mój teściu ma ciągnik Sam z silnikiem z mtz50 i tylnym mostem ze stara 660. Na skrzyni ma zamontowaną przystawkę hydrauliczną (pompę hydrauliczną). tylne koła są calowe 12,4/11-28 jodełka

A interesuje mnie jedna rzecz ponieważ ciągnik jest głównie do drzewa i ciągnięcia wozu chcieli byśmy zrobić przedni napęd i tutaj jest moje pytanie. Czy jak byśmy wymienili skrzynię w której jest miejsce na dwie przystawki ze stara 660 i w jedno miejsce przystawki zamontowali pompę tak jak jest teraz a w drugie miejsce zamontować PRZYSTAWKĘ ODBIORU MOCY od stara 660 to czy do tej przystawki można podpiąć przedni most również od stara 660???? Jeśli tak to jakie by musiały by być koła przednie żeby nie było różnicy między przednimi a tylnymi. Teraz kolejne pytanie czy trzeba by było dużo skracać przedni most jeżeli ta belka co jest teraz ma 122cm a od opony do opony jest 126cm.

Aha jeszcze jedna rzecz piszę za wczasu jeżeli ta przystawka odbioru mocy by nie pasowała do przedniego mostu to czy reduktor - skrzynia rozdzielcza od stara 660 pasowała by pod taki zestaw opon czy byłą by różnica???

PostNapisane: 27 maja 2013, o 11:11 

znaczy się możesz do obojętnie jakiej skrzyni dostawić skrzynie rozdzielczą od stara 660 i podłączyć pod nią mosty tyle że koła muszą być tej samej wielkości żeby tył nie wyprzedzał przodu bądź odwrotnie a z tą skrzynią z wyjściem na wom i pompę to fajna sprawa jak będę budował drugiego sama to taką wykorzystam :D

PostNapisane: 27 maja 2013, o 13:12 

a powiedzcie co zrobić żeby koła były jak w traktorze czyli tył duży tak jak teściu ma a przód mniejszy nie wiem czy 16 cali czy 18 cali

a odpowiedzi nie dostałem czy mogę zrobić przedni most na przystawce odbioru mocy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]